O ZESPOLE

Łzy – jak to się zaczęło…

Łzy- jak to się zaczęło… W 1992 Adam Konkol jako 17 letni chłopak odkrywa, że jego kolega ma w domu perkusje. Gra na perkusji sprawiła, że Adam na jej punkcie zwariował. W związku z czym szukał możliwości rozwijania pasji. Pewnego dnia dowiedział się, że w domu parafialnym w Pszowie, Ksiądz ma starą perkusję. Adam wybłagał więc klucze i codziennie chodził na niej grać. Po pewnym jednak czasie przytłaczająca samotność sprawiła, że zaprosił do salki kolegów. Byli nimi: Darek Pieczka – wokal, Michał Broża – gitara. Koledzy często zamieniali się instrumentami i w ten sposób Adam nauczył się „grać” również na gitarze. W tym czasie powstały zalążki pierwszych piosenek zespołu Łzy, min na płytę ”Słońce”. Adam Konkol postanowił na początku nazwać zespół Tears, jednak później zmienił nazwę na Łzy. Z czasem zaproponował grę w zespole Arkowi Dzierżawie, który grał na gitarze basowej. Darek i Michał musieli odbyć służbę wojskową, wtedy Adam zaczął szukać ludzi, którzy chcieli wraz z nim „tworzyć historię”. Do zespołu dołączył również Sławomir Mocarski (klawisze), który także musiał odbyć służbę w wojsku.

”Postanowiłem ,że w zespole będzie śpiewała wokalistka i po kilku przesłuchaniach mniej i bardziej utalentowanych dziewczyn, tylko jedna „rozumiała” moje teksty. Bożena Tront”.- powiedział Adam Konkol. Wciąż w zespole brakowało perkusisty. Wtedy Adam zaprosił na próbę Dawida Krzykałę. Dawid grał na weselach i początkowo nie zrobił na Adamie wrażenia, ale w ciągu kilku miesięcy wziął się za siebie i zrobił taki postęp, że Adam postanowił nazywać go „perkusistą zespołu Łzy”. Oprócz Dawida do zespołu z czasem dołączył Adrian Wieczorek – Klawisze , oraz Rafał Trzaskalik – Gitara. Bożena postanowiła odejść z zespołu, a Dawid powiedział, że zna pewną dziewczynę… Była nią Ania Wyszkoni. ”Z Anią spotkaliśmy się po raz pierwszy w jakiejś restauracji, tam umówiliśmy szczegóły współpracy, a Ania dała mi kasetę ze swoim coverem ,,Zanim zapomnisz”. Pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie i stwierdziłem, że powinna zostać wokalistką Łez.” – mówi Adam Konkol.

Po odejściu Ani Wyszkoni w 2010 roku, pozycję wokalistki zajmowała Sara Chmiel w latach 2010 – 2021.

Pod koniec 2021 roku Adam Konkol wyrzucił z zespołu byłych muzyków, a w nowym już składzie z nową wokalistką zespół w czerwcu 2023 roku wydał dwupłytowy album “OK, ok” , który znalazł się w Top 20 najlepiej sprzedających się płyt w kraju.

Od 2021 roku, zespół ŁZY w nowym składzie z pierwotnym założycielem prezentuje się następująco:

  • ADAM KONKOL
  • PAULINA TITKIN
  • SZYMON BŁOCH
  • PIOTR MALINOWSKI
  • JAKUB KACZYŃSKI

ADAM KONKOL

Gitara

Założyciel i lider zespołu Łzy, multiinstrumentalista i jeden z najpopularniejszych kompozytorów w Polsce. Napisał około 200 piosenek wraz z tekstami. Posiadacz 20 złotych i platynowych płyt oraz jednej diamentowej. Twórca wielu przebojów również dla innych artystów. Na scenie od 30 lat, zagrał ponad 3000 koncertów. Twórca największych hitów zespołu Łzy min: „Agnieszka”, „Narcyz”, „Niebieska sukienka”, „Życie jest piękne”, „Opowiem Wam jej historię”, „Anastazja jestem”, „Oczy szeroko zamknięte” (muzyka).

Paulina Titkin Opis

PAULINA TITKIN

Wokal

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika oraz licencjackie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie pracuje w jednej z Warszawskich szkół. Swój wolny czas poświęca na aktywność fizyczną. Lubi książki psychologiczne, interesuje się fotografią, modą, wizażem. Niegdyś nasza wokalistka ukończyła kursy ze stylizacji paznokci, rzęs i makijażu, ale jak sama mówi jej serce jest na scenie.

Szymon Błoch Opis

SZYMON BLOCH

Gitara

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, muzyk sesyjny. Miał okazje grać z czołowymi polskimi artystami. Perfekcjonista, który nieustannie pracuje nad tym, aby rozwijać się jako muzyk.

Piotr Malinowski Opis

PIOTR MALINOWSKI

Bass

Człowiek, który lubi mocne uderzenia, zarówno w życiu jak i w muzyce. Malinowski to również multiinstrumentalista, kompozytor i producent.

Jakub Kaczyński Opis

JAKUB KACZYŃSKI

Perkusja

Pasjonuje się wszystkim co związane jest z bębnami. Punktualny do bólu – podczas umówionych spotkań jak i w trakcie gry. Na co dzień zajmuje się prawem, ale jego celem numer jeden było zawsze granie na scenie.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

Złota i Platynowa Płyta

dla Adama Konkola za sprzedaż albumu
ŁZY – “W ZWIĄZKU Z SAMOTNOŚCIĄ”

Złota Płyta

dla Adama Konkola za sprzedaż albumu
ŁZY – “JESTEŚ JAKI JESTEŚ”

Złota i Platynowa Płyta

dla Adama Konkola za sprzedaż albumu
ŁZY – “NIE CZEKAJ NA JUTRO”

THE BEST OF 1996-2006

Platynowa Płyta

dla Adama Konkola za sprzedaż albumu
ŁZY – “THE BEST OF 1996-2006”

WYRÓŻNIENIA WE WSPÓŁPRACY Z INNYMI ARTYSTAMI

Złota i Platynowa Płyta

dla Adama Konkola za muzykę i słowa
PAULA – “NIGDY NIE MÓW ZAWSZE”

Złota Płyta

dla Adama Konkola za muzykę i słowa
ALEXANDRA – “POPŁYNIEMY DALEKO”

Diamentowa Płyta

dla Adama Konkola za muzykę i słowa
EXAITED – “DZIŚ CI TO POWIEM”

Złota i Platynowa Płyta

dla Adama Konkola za muzykę i słowa
TOP GIRLS – “POCZUJ JAK BIJE SERCE”

Nieco więcej o Adamie Konkolu

Adam skomponował wiele Hitów dla innych Polskich Artystów, między innymi słynne „Od dziś”, „Prosto w serce”, „Tak mało o życiu” oraz „Dwa słowa dla życia” dla popowej wokalistki – Paulli. Poza tymi utworami napisał i skomponował wszystkie piosenki na dwie płyty artystki „Nigdy nie mów zawsze” oraz „Sekret wiecznej miłości”, które pokryły się platyną i odniosły ogromny sukces, podbijając szczyty list rozgłośni radiowych w Polsce. Konkol stoi także za sukcesem innej polskiej wokalistki o pseudonimie Alexandra, którą wykreował razem z żoną, Angeliną. Adam tworzył dla niej repertuar na całą płytę „Popłyniemy daleko”(muzykę i teksty). Piosenki „Popłyniemy daleko”, „Mówisz mi, że przepraszasz” oraz „Nigdy nie będę Twoja” przyniosły jej sławę, a album w zaledwie kilka miesięcy pokrył się złotem. Piosenki odniosły duży sukces i również gościły na szczytach list przebojów wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce. Adam jest także twórcą innych polskich zespołów, które wykreował z żoną – między innymi wokalistkę Patty z hitem „(Zabiłeś tę miłość) Nie ma nas”. Oczywiście ponad 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy sprawiło, ze płyta uzyskała status złotej, a sam utwór przekroczył 50 milionów odsłon w serwisie YouTube. Adam pracował także z pierwszym w Polsce boysband-em 4LOVE, nad utworem „Hej dziewczyno”. Innymi artystami, z którymi pracował Adam Konkol to: Jane, Michał Kaczmarek, Sylwia Przetak, Kuba Jażwiecki, Npwm, Adrian Kowalski, Mała Czarna, Martyna Rempała, Olena, Paulina Urtnowska. W 2016 roku Adam wydał także swój solowy album zatytułowany ”Sensitivity”. Album promuje piosenka ”Za tysiąc lat”, a w teledysku gościnnie wystąpiła żona Adama, Angelina Konkol.  W 2018 roku Adam stworzy kilka dziecięcych utworów dla swojej dorastającej córki, Nadii Konkol, która mając 8 lat rozpoczęła swoje pierwsze przygody muzyczne. Ich wspólny utwór „Brawl Stars” przekroczył 1 000 000 wyświetleń w serwisie YouTube.

Od kilku lat Konkol z powodzeniem pisze również utwory w klimacie muzyki tanecznej, szeroko znanej w Polsce jako Disco Polo. Jego największe sukcesy to „Dziś Ci to powiem” dla zespołu Exaited, za którą Konkol otrzymał po raz pierwszy Diamentową płytę. Piosenka przekroczyła 50 milionów odsłon w serwisie YouTube, a ”Już mnie nie jarasz” to drugi utwór skomponowany przez Adama dla Agnieszki Drewnieckiej (Exaited), który gościł na szczycie list przebojów w całym Kraju.

Kolejne sukcesy Adam zdobył pisząc i komponując piosenki dla zespołu Top Girls. Przy współpracy z Robertem Kiełczewskim, który dał mu możliwość realizowania się jako twórcy, obdarzył go zaufaniem i otworzył drogę do świata Disco Polo – Adam stworzył dwa utwory – „Do widzenia” i „Poczuj jak bije serce”. Piosenki w krótkim czasie stały się przebojami, a Konkol za muzykę i tekst otrzymał 2 złote, oraz 2 platynowe płyty. Następnym sukcesem okazała się współpraca z Marcinem Millerem z zespołu Boys. W wyniku tej współpracy powstała piosenka „Chce być przy Tobie”, którą promował piękny teledysk ze ślubu syna Millera. Owocną współpracą okazała się także piosenka z Czadomanem, a jej rezultatem był nowoczesny i troche przekorno-ironiczny utwór nawiązujący do czasów obecnych pod tytułem „Dziewczyna Instagrama”. Na koncie sukcesów Adama jest również współpraca z Sylwkiem z zespołu Power Play. tutaj co prawda Sylwek prosił jedynie o poradę co do utworu, ale ostatecznie przy współpracy z Adamem powstaje piosenka „Z Tobą być”.

Adam skomponował także utwór zatytułowany „Nosiłem kwiaty Ci” dla Dawida Narożnego, który rozstał się z zespołem Piękni i Młodzi. Dawid właśnie tym numerem debiutował i rozpoczynał solową karierę. Następnie Adam Konkol napisał także piosenkę „Lato” wokalistce Etna, a w ostatnim czasie miał przyjemność współpracy z zespołem Mejk. Owocem tej współpracy jest piękny utwór pod tytułem „Czy Ty mnie jeszcze kochasz”.

GALERIA